سئو محلی یا Local SEO چیست؟

سئو به معنای بهینه سازی سایت برای دسترسی راحت تر موتورهای جستجو می باشد.رعایت استانداردهای طراحی سایت باعث می شود تا سایت شما در موتورهای جستجو رتبه ی بهتری کسب کند.در گوگل و یاهو و سایر موتور های جستجو بیشتر مردم فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، بهتر است که وب سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد.

سئوی محلی به چه معناست؟

گوگل مکان جغرافیایی افراد و سوابق جستجوی آنها را در نظر گرفته و نتایج خود را بر این اساس نمایش می دهد. مکان جغرافیایی کاربران به راحتی از طریق IP قابل تشخیص است ولی مکان جغرافیایی تجارت یا سایت شما تنها با رعایت اصولی ساده ولی مشخص تعیین میشود. فعالیت های شما برای تعیین مکان جغرافیایی خود و فهماندن آن به روبات های گوگل را سئو محلی می نامیم.به طور خلاصه، سئوی محلی سئویی است که برای یک موقعیت مکانی خاص انجام می‌شود تا بتوانید مخاطبان هدف بیشتری از آن محدوده جذب کنید.

یک مثال ساده سئو محلی برای یک شرکت طراحی سایت کاشان ، کسب جایگاه اول در عباراتی مانند (طراحی سایت در کاشان)  یا (بهترین شرکت طراحی سایت کاشان) می باشد. به این روش تمامی اشخاصی که در اینترنت بدنبال یک شرکت طراحی وب در شهر کاشان میگردند با شما آشنا خواهند شد.

چرا از سئوی محلی استفاده کنیم؟

سئوی محلی به خصوص برای سایت های خدماتی در موقعیت مکانی خاص لازم است. براساس آمار حدود 95 درصد کاربران تلفن های هوشمند، به صورت محلی جستجو می‌کنند و 61 درصد آنها با کسب و کارهای محلی تماس گرفته یا به آنها مراجعه می‌کنند.این میزان هر ساله نیز با سرعت روزافزونی افزایش پیدا می‌کند. سئوی محلی به ویژه برای کسب و کارهای کوچک اهمیت زیادی دارد.

سئوی محلی چگونه کسب و کار شما را تحت تاثیر قرار میدهد؟

  1. به مشتریان اطلاعات کسب و کار شما را ارائه می‌دهد.
  2. در بین مخاطبان اعتمادسازی می‌کند
  3. به مردم کمک می‌کند تا کسب و کار شما را پیدا کنند

و…

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *