چرا باید فروشگاه اینترنتی طراحی کنیم؟

در دنیای امروز ، با توجه به مشغله های کاری و کمبود فرصت برای خرید حضوری و فیزیکی ، تمایل مردم به خرید آسانتر و راحتتر بیشتر شده است و روز به روز افزایش پیدا می کند . فروشگاه‌ اینترنتی، کانالی برای فروش آنلاین است که با روش زندگی افراد پرمشغله امروزی تطابق کامل دارد. یک فروشگاه اینترنتی به مشتریان شما اجازه می‌دهد هر ساعات شبانه روز، محصولات خود را انتخاب کرده و اقدام به خرید آن نمایند.همچنین با توجه مسائل مربوط به دسترسی به سایر شبکه های اجتماعی طراحی یک سایت پایداری بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد.

طراحی فروشگاه اینترنتی با اهداف مختلف انجام می شود اما به عنوان اصلی ترین هدف از طراحی فروشگاه اینترنتی ، می توان به کسب درآمد اشاره کرد.

هدف از طراحی فروشگاه اینترنتی در واقع جذب مشتری در فضای مجازی و به موجب آن کسب درآمد است. البته دستیابی به این هدف چندان آسان نیست.

همان طور که جمعیت و تکنولوژی همگام با هم به سرعت رشد می کنند نیاز به طراحی سایت فروشگاهی و وارد شدن در عرصه رقابت در تجارت الکترونیک نیز به همان اندازه احساس می شود.اهمیتی ندارد که چه محصولی را در فروشگاه اینترنتی بفروشید، از کالای دیجیتال و الکترونیکی گرفته تا محصولات آرایشی، لباس، کیف و کفش تا حتی محصولات مجازی مثل فایل های تصویری، کتاب و مقاله و یا خدماتی مثل تایپ و ترجمه، به طور کلی محصول و یا خدمات شما هر چه باشد می توانید آن را از طریق طراحی فروشگاه اینترنتی به فروش برسانید.

عوامل مختلف از قبیل شلوغی شهرها ,تعدد محصولات ,وجود رقابت تنگاتنگ و در نظر گرفتن آینده و عصر الکترونیک همه و همه صاحبان مشاغل و خدمات و کالاها را به استفاده از فروشگاه اینترنتی ترغیب می کنند.حال بیش از پیش به اهمیت تجارت الکترونیک پی خواهید برد

یکی از مهمترین مزایای فروشگاه اینترنتی فروش بی وقفه با امکان بی نهایت محصول است, فروشگاه اینترنتی شما همیشه در دسترس خریدارانتان قرار دارد و شما می توانید همه نوع محصول و خدمات را در آن به فروش برسانید , که این به منزله دسترسی شبانه روزی و نامحدود به محصولات شما است .

دیگر مزایای فروشگاه های اینترنتی حرفه ای دسترسی سریع و اسان آن است ، محدود به زمان و مکان نمی شود و کافی است توسط یک دستگاه هوشمند متصل به اینترنت در هر زمان و مکان خریداران شما اقدام به خرید کنند که باعث صرفه جویی در وقت ، هزبنه کاربران خواهد شد .

این ها تعدادی از مزایای سایت فروشگاهی بودند که در بالا به انها اشاره کردیم . حال می خواهیم به اینکه یک فروشگاه آنلاین چه ویژگی ها و امکاناتی باید داشته باشند اشاره کنیم .

درست است که فروشگاه اینترنتی به خودی خود مزایای بیشماری دارد اما امکانات و ویژگی های فروشگاه آنلاین تآثیر بسزایی در فروش محصولات و جذب مشتری دارد .

فروشگاه های اینترنتی از نظر نوع محصولات قابل عرضه به دو قسمت تقسیم می شوند:

  • فروشگاه های کالای فیزیکی

در این نوع فروشگاه ها محصولات فیزیکی از قبیل گوشی موبایل و لپ تاپ، پوشاک، کیف و کفش، لوازم بهداشتی و آرایشی، مواد غذایی، اسباب بازی، لوازم آشپزخانه و غیره به فروش می رسد؛ روال کار این فروشگاه ها بدین صورت است که کاربران پس از مشاهده و بررسی کالا و  مقایسه آنها، فرآیند سفارش کالا و خرید آن را انجام میدهند، سپس کالا توسط فروشنده برای خریدار ارسال می شود.

  • فروشگاه های کالای دیجیتال

در این نوع فروشگاه ها فقط کالای دیجیتال از قبیل محصولات مجازی و یا محصولات دانلودی از جمله عکسها و تصاویر، ویدیو، نرم افزار و فایل PDF به فروش می رسد. روال کار این فروشگاه ها بدین صورت است کاربر محصول مورد نظر خود را به سبد خرید اضافه میکند پس از پرداخت هزینه می تواند نسبت به تهیه و دانلود فایل های خود اقدام نماید.

در صورتی که متمایل به طراحی فروشگاه اینترنتی در کاشان هستید میتوانید با ما در ارتباط باشید.

0/5 ( 0 نظر )

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *