اینماد چیست؟ نحوه دریافت و هزینه آن

آنچه در این مقاله میخوانید

در حال گشت و گذار در اینترنت برای خرید کالایی هستید و با فروشگاه اینترنتی برخورد می کنید. قصد خرید کالا از این سایت را دارید. حال سوال این جاست که چگونه به سایت اعتماد کنید؟ شاید در سایت های مختلفی مشاهده کرده اید که برای کسب اعتماد خریداران به اینماد اشاره می کنند. در خریدهای اینترنتی که پرداخت مبلغ کالا های خریداری شده به صورت آنلاین انجام می شود، جلب اعتماد پیش از پرداخت وجه امری ضروری است.

اینماد چیست ؟

صفحه اطلاعات فروشنده در اینماد

یکی از راهکار ها برای کسب اعتماد که وزارت صنعت معدن و تجاری پیشنهاد نموده گرفتن اینماد است. این مجموعه ، قوانینی برای ارزیابی اعتبار فروشندگان اینترنتی تعریف نموده است.طبق این قوانین، فروشندگان اینترنتی می‌بایست دارای نام و نشان شناخته شده، نشانی و اطلاعات تماس قابل دسترس و همچنین چندین شاخص دیگر باشند. اینماد (E-Namad) یک نمادی است که برای تایید صلاحیت و هویت فروشگاه‌های اینترنتی ارائه می‌شود. در حقیقت نماد اعتماد الکترونیکی باعث می‌شود که خریداران سایت شما بتوانند به شما اعتماد کنند. هنگامی که شما نماد اعتماد را دریافت می کنید ، طبق قوانین باید در صفحه‌ی نخست سایت و در محلی که برای خریداران قابل رویت باشد قرار بدهید. مشتریان با کلیک روی اینماد به سایت وزارت صنعت معدن و تجارت هدایت می‌شوند. این صفحه ی اختصاصی شامل اطلاعات صاحب سایت مانند : نام و نام خانوادگی ، شماره تماس ، ایمیل و همچنین تاریخ اعتبار نماد می باشد.

انواع لوگو نماد اینماد

درجه اعتبار در اینماد با ستاره‌ها نشان داده می‌شوند. تعداد ستاره‌های بالاتر، نشان دهنده سطح بالاتر اعتماد و کیفیت بهتر عملکرد وب‌سایت است. به طوری کلی سه نوع اینماد وجود دارد:

  1. نماد موقت: این نماد قبل از تایید و بررسی توسط کارشناسان و با انجام چند فرآیند فنی قابل دریافت است.
  2. نماد دائم یک ستاره: پس از گرفتن نماد موقت، فروشگاه جهت دریافت نماد دائم بررسی می‌شود. کسب‌‌ و‌ کارها برای دریافت نماد دائم، باید مجموعه‌ای از معیارها را داشته باشند. لوگوی اینماد یک ستاره
  3. نماد دائم دو ستاره: بعد از اینکه نماد دائم یک ستاره را دریافت کردید، میتوانید با راه اندازی ssl سایت‌تان، نماد دو ستاره را دریافت کنید.
نماد دوستاره

هزینه دریافت اینماد چقدر است؟

هزینه دریافت اینماد

تا شش ماه پیش دریافت اینماد هزینه ی زیادی را شامل نمی شد اما طبق قوانین جدید و در تاریخ تألیف این مطلب باید در ابتدا و برای دوسال ، 175 هزار تومان جهت گرفتن نماد پرداخت کنید.

مزایای دریافت اینماد چیست ؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم یکی از راه های اصلی جلب اعتماد مشتریان به فروشگاه‌های اینترنتی، لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی است. دومین مزیت دریافت این نماد ، دریافت درگاه بانکی مستقیم می‌باشد. اگرچه بدون اینماد میتوانید از درگاه های واسط استفاده کنید. آخرین مزیت هم بستن قرارداد تحویل در محل با اداره پست است. سایر مزایای دریافت اینماد :

  • بالا بردن اعتبار سایت
  • افزایش میزان امنیت خرید
  • امکان بستن قرارداد با شرکت های دیگر برای همکاری
  • محفوظ ماندن حریم شخصی کاربران
  • گارانتی محصولات و برگشتن پذیر بودن پول

جهت رفاه حال همشهریان کاشانی ، اگر مایل به دریافت این نماد هستید ما از صفر تا صد گرفتن اینماد همراهتان هستیم. همچنین مشتریان قبلی که طراحی سایت کاشان را ما انجام داده ایم میتوانند با ما در تماس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *